Cloud Migration
Cloud Migration
#Microsoft Azure
#JIRA
#Confluence
Business návrh řešení
Návrh jednotlivých PaaS komponent
Zefektivnění vývoje a údržby
3
Odborní konzultanti
7
Agilních iterací
10%+
Ušetřených nákladů
8db37779fdeb4cf1b53c8d99019c0c3b.jpg
Výzva
Výzva
Klient má zastaralou aplikaci na vlastním hardwaru. Udržování vlastního řešení už pro něj není efektivní, proto zvažuje migraci a přepsání aplikace do prostředí PaaS komponent v cloudové službě Microsoft Azure. Potřebuje návrh optimálního řešení z pohledu použitelnosti, ceny, bezpečnosti a rychlosti vývoje. Proto poptává služby INVENTI DevOps týmu, abychom mu pomohli navrhnout nejlepší řešení.
0d003bc19e5447d9b91ffbfa8170082b.png
Řešení
Naše řešení
Naše práce začíná workshopy se všemi odpovědnými lidmi v dané firmě. Mluvíme s CTO, architekty budoucího řešení, jednotlivými vývojáři. Zajímá nás, jaké technologické know-how je pro danou společnost důležité a bez jaké funkcionality se neobejde. Zkoumáme stávající aplikaci, zjišťujeme, které části je možné ponechat a které bude naopak zapotřebí přepsat celé. Na základě toho vytvoříme business rozvahu pro migraci do cloudu. Vyčíslujeme náklady na vývoj a provoz daného řešení, porovnáváme s jinými postupy a ukazujeme klady a zápory každého řešení. Následně podporujeme architekty při vytváření technického design budoucí aplikace. Pomáháme s implementací jednodušších PoC projektů. Poskytujeme infrastrukturní podporu při load-testingu aplikací. Navrhujeme možnosti monitoringu. Konzultujeme s architekty a vývojáři, jak budou zadání zpracovávat, jak budou postupovat a kde by si mohli usnadnit práci. Postupujeme s vývojářským týmem krok za krokem ke kýženému výsledku.
Výsledek
Výsledek
Klient přemigroval svou aplikaci do cloudu a tím ušetří ročně desítky procent nákladů za provoz. Pomohli jsme mu také s modernizací a vývojem aplikace, která odpovídá jeho potřebám. Zefektivnili jsme i samotný vývoj, tím, že jsme eliminovali množství slepých uliček, do kterých by se tým mohl dostat, a optimalizovali jsme proces práce jako takový. Násobně jsme zvýšili přidanou hodnotu celého projektu.
Technologie
Technologie
#Microsoft Azure
#JIRA
#Confluence
3
Odborní konzultanti
7
Agilních iterací
10%+
Ušetřených nákladů