Top srovnávač zboží v UK a Německu
SummitMedia
#JavaScript
#Stick
#NextJS
#React
#Elasticsearch
Bleskové vytvoření prototypu
Whitelabel řešení
Vývoj podpůrných aplikací
2
Týdny na vytvoření prototypu
10
Členů týmu
10
Milionů produktů v databázi
dbe8c00ac5f04265a6b4f6d90e511b10.png
Výzva
Výzva
Summitmedia byl ještě v roce 2017 jedním z mnoha online retailerů ve Velké Británii. V Summitmedia vytušili příležitost v nástupu srovnávacích prodejních webů (CSS) spolupracujících s Googlem a nechtěli zůstat pozadu. Klientovým hlavním požadavkem bylo dodání funkčního prototypu srovnávače do měsíce. I když jsme předtím ještě e-commerce nebo CSS projekt nerealizovali, rozhodli jsme se prověřit naše možnosti.
2538d43ed11b47e0a9247d279bdaaa4f.png
Řešení
Naše řešení
Funkční prototyp ProductCasteru jsme dodali už za dva týdny. Na základě kvality a rychlosti zpracování si klient vybral pro realizaci právě nás. V průběhu vývoje jsme se potýkali s novými technologiemi a postupy. Novinkou pro nás byla například technologie Elasticsearch, u které jsme objevovali její funkcionalitu a možnosti nasazení. Stejně tak oblast e-commerce a regulace Google CSS pro nás byla nová. Ale všechny nesnáze jsme zvládli a vytvořili aplikaci, která je funkční a velmi přívětivá pro návštěvníky. Backend ProductCasteru jsme pojali do jisté míry unikátně. Vydali jsme se cestou dvou menších backendů řešících každý jinou část funkcionality. Takto jsme vytvořili separátní backend pro stahování feedů zboží ze serveru Googlu a další čistě pro komunikaci s Elasticsearchem a frontendem. Tento postup nám velmi usnadnilo přidání feedů z Bingu a Yahoo, kdy jsme pouze využili a upravili existující backend pro Google. S realizací nám velmi pomohl Zdeněk Burda, pražský CTO Summitmedia, který nám jednak zprostředkoval komunikaci s anglickou centrálou, ale byl také vždy k dispozici, když jsme potřebovali radu a zpětnou vazbu. Auditor - snadné opravy feedu V návaznosti na aplikace ProductCaster vznikla i aplikace Auditor. Obslužná aplikace, reportující chyby ve feedu zboží samotným prodejcům a navrhující jeho úpravy. Touto aplikací jsme usnadnili a zrychlili celý proces nahrávání zboží do porovnávače.
Výsledek
Výsledek
V rekordním čase jsme vytvořili moderní porovnávač zboží, který je v návštěvnosti a obratech mezi prvními ve Velké Británii, Německu a Francii. Za půl roku fungování se ProductCasteru podařilo dohnat zavedené zbožní porovnávače fungující několik let. Summitmedia díky němu násobně zvýšil počet svých klientů. Pro nás znamenal ProductCaster vstupenku do světa e-commerce. Na jeho základě jsme vytvořili SaaS whitelabel řešení, které pronajímáme i dalším klientům.
Technologie
Technologie
#JavaScript
#Stick
#NextJS
#React
#Elasticsearch
2
Týdny na vytvoření prototypu
10
Členů týmu
10
Milionů produktů v databázi