Partnerství se Startup World Cup & Summit
Air Ventures & UP21
#JavaScript
#React
#Airtable
Technologický partner Startup World Cup & Summit
Prezentační web s volně editovatelným obsahem
Nejmodernější technologie a CMS Airtable
5
Vývojářů na projektu
25
Různých layoutů stránek
34
Kategorií editovatelného obsahu
5823510564804dc8a8d8338bb3c45de4.png
Výzva
Výzva
Startup World Cup & Summitu se v roce 2019 účastnilo přes 350 startupů, 1200 účastníků a 50 mentorů a speakerů ze startupové scény z téměř 50 zemí. Celý event organizují společnosti Air Ventures a UP21, které si právě INVENTI vybraly za technologického partnera. Našim cílem bylo vytvořit designový web, který bude splňovat náročné požadavky na uživatelskou úpravy obsahu na frontendu i na straně administrace. Splnění této výzvy pro nás bylo otázkou prestiže.
5823510564804dc8a8d8338bb3c45de4.png
Řešení
Naše řešení
Web jsme začali připravovat rok před začátkem SWCS Summitu. Zadání nám dávalo relativně volnou ruku ve výběru technologií a vzhledu stránky. Proto jsme se nebáli inovovat. V grafice jsme se vydali cestou designu, který podtrhuje vizuální styl celého eventu, vyznačuje se výraznými barvami a obsahuje i jednoduché paralaxové prvky. Ve své struktuře je pak web dostatečně minimalistický a intuitivní, aby se v něm uživatelé nejen dobře orientovali, aby zároveň dobře sloužil jako konverzní kanál pro prodej vstupenek. Na backend i frontend jsme použili nejmodernější technologie. Pro backend jsme zvolili snadno customizovatelný Next.js. Frontend webu pohání moderní javascriptí knihovna React.js. Pro snadnou editaci a propojování obsahu stránek jsme použili aplikaci Airtable komunikující pomocí API s uživatelským rozhraním webu. Výsledkem je snadná a přehledná editace všech zásadních částí jednotlivých typových stránek webu. Vložení nového řečníka, změna rozvrhu stage nebo editace blogového článku je tak naprosto snadná a intuitivní. Web jsme spustili již v září 2018, poslední tečku za layoutem a rozvržením jednotlivých kategorií jsme udělali v polovině ledna, kdy už program SWC Summitu začal nabírat reálné obrysy. Následně bylo potřeba udržovat flexibilně krok s průběžnými požadavky klienta, a to až do skončení eventu.
Výsledek
Výsledek
Vytvořili jsme prezentační web, který díky propojení současných technologií a zmapování klientových potřeb dokonale pokryl potřeby eventu světové úrovně. Web, který vznikl, se pro nás stal milníkem v tvorbě webových prezentací.
Technologie
Technologie
#JavaScript
#React
#Airtable
5
Vývojářů na projektu
25
Různých layoutů stránek
34
Kategorií editovatelného obsahu