Integrační testování
T-Mobile
#HPQC
#JIRA
#Confluence
#SQL Developer
#SOAPUI
#EA
#SAP
#Putty
#CRM
#Linux
Zastřešení integračního testování corových aplikací
Začlenění do interní kultury
Zavádění nových pracovních postupů
4
Roky spolupráce
30
Testovaných aplikací v releasu
35
Testerů v týmech
7e124b8424ab4e178d877f4e9ecb6c1f.png
Výzva
Výzva
T-Mobile potřebuje více než 150 aplikací, aby mohl provozovat své portfolio služeb. A všechny tyto aplikace kontinuálně vyvíjí a testuje. V roce 2014 hledal dodavatele, který přebere zodpovědnost za testování corových aplikací. I přes naši zkušenost s testingem u mnoha zákazníků to pro nás byla velká výzva, protože jsme testování v takovém objemu a tímto způsobem ještě neměli možnost dodávat. Měli jsme ale velkou chuť a odhodlání.
c093bac72b304c61bd0180d553c5f92e.png
Řešení
Naše řešení
Během prvních měsíců jsme přebrali potřebné know-how a sestavili strategii pro kvalitní dodání testingu jako služby (Taas). Během této doby jsme se také úspěšně začlenili do interního testingového prostředí. Další zkušenosti a znalosti prostředí jsme nabírali s každým novým releasem. Postupně jsme zvyšovali i počet původního 6-ti členného týmu až na finálních 35 lidí v týmu. Tento tým už nepracoval pouze na waterfall projektech, ale také v agilních týmech a týmech pro automatizaci. Během necelých 4 let jsme zákazníkovi pomohli dodat nespočet nových služeb a vylepšení stávajících funkcionalit. Vypořádali jsme se i s prvotním chladnějším přijetím ze strany projektových kolegů, kteří zpočátku neměli o nás externistech valné mínění, což pramenilo z předchozí zkušenosti s dodavatelem testování ze zahraničí. Ale kvalita naší práce postupně “obrousila ostré hrany”. Přesvědčili jsme je, že jsme spolehliví týmoví hráči, kteří nenechají nikoho na holičkách. A když jsme pořádali teambuildingy, byli pozváni všichni členové týmu, bez ohledu na to, jestli je jejich zaměstnavatelem INVENTI, nebo T-Mobile.
Výsledek
Výsledek
Pro nás znamenal tento projekt spoustu zkušeností jak testing dělat a nedělat. Navázali jsme spoustu přínosných pracovních kontaktů. Projekt nám dodal sílu zkoušet dělat nové věci v testování a vylepšovat službu Testing as a Service.
Technologie
Technologie
#HPQC
#JIRA
#Confluence
#SQL Developer
#SOAPUI
#EA
#MS Office
#SAP
#Putty
#CRM
#Linux
4
Roky spolupráce
30
Testovaných aplikací v releasu
35
Testerů v týmech