Integrační platforma
Datart
#XML
#JSON
#Freemarker
#Camel
#ActiveMQ
#Karaf
#JMX
#MySQL
#Javascript
#Angular
#HTML
#CSS
#Jolokia
Integrační middle-ware s přidanou funkcionalitou
Velmi rychlá implementace
Téměř bezchybné řešení
6
Měsíců vývoje
Datových toků
1000+
Objednávek za hodinu
54c45dcffa7e4a5aaa6459ebb2857fbb (1).jpg
Výzva
Výzva
Datart udělal v roce 2018 velkou změnu v použitých technologických řešeních. Vytvoření nového e-shopu provázela změna API interního administrativního systému. Tehdejší middle-ware pro komunikaci e-shopu s interním systémem najednou přestal být dostačující. Zadání bylo jednoznačné - rychle a efektivně vytvořit moderní integrační platformu, která usnadní administraci e-shopu a tracking objednávek.
034a4d9c5d71411ab3da79e79bcbbb30 (1).png
Řešení
Naše řešení
Naším úkolem bylo vytvořit prostředníka mezi daty z e-shopu ve formátu XML a záznamy interního systému ve formátu JSON. Abychom mohli začít s budováním nové platformy, museli jsme se napřed seznámit s její předchůdkyní. Zjistit, které datové toky jsou prioritní, které jsou naopak nefunkční, nebo nadbytečné. Na základě této rešerše jsme vybudovali novou strukturu přenosu dat. V případě Datartu se bavíme o tisících požadavcích z e-shopu za hodinu. Řešení muselo být elegantně jednoduché a efektivní. Pro dosažení co největší jednoduchosti jsme proto použili Java framework Apache Camel, který automaticky rozpoznává a upravuje různé druhy toků (tzv. procesorů). O jednoduché trackování stavu objednávek se starají nástroje JMX a Jolokia. Celou implementaci jsme postavili na základech RedHat JBoss Fuse, který je v této době jedním z nejlepších dostupných serverů.
Výsledek
Výsledek
Integrační platformu jsme vyvinuli ve velmi slušných šesti měsících. Nic na tom nezměnily ani změny v zadání v průběhu vývoje. Rychlost celého procesu se zvýšila, množství chybných zadání se snížilo. Datart dostal velice dobře fungující middle-ware mezi e-shopem a interním systémem, díky kterému mu odpadla řada administračních kroků a zvýšil se přehled o stavu jednotlivých objednávek. Ve skutečnosti bylo naše řešení tak dobře navržené, že se za první tři měsíce fungování objevily pouze tři menší chyby. Pro nás znamenal tento projekt seznámení se s novými open source technologiemi a vyzkoušení si efektivního vývoje tak rozsáhlého řešení.
Technologie
Technologie
#XML
#JSON
#Freemarker
#Camel
#ActiveMQ
#Karaf
#JMX
#MySQL
#Javascript
#Angular
#HTML
#CSS
#Jolokia
6
Měsíců vývoje
Datových toků
1000+
Objednávek za hodinu